пʼятниця, 12 листопада 2021 р.

Виховна година "Як наше слово відгукнеться?"

День української писемності та мови традиційно відзначають 9 листопада вже понад два десятки роки поспіль.

Заснування Дня української мови – це не лише проголошення благородної мети, а справжня настанова нам, українцям, шанувати рідне слово, любити рідну мову і вивчати її  протягом усього життя!

Цікаві факти про українську мову

  • Найбільше перекладений літературний твір – «Заповіт» Тараса Шевченка. Його переклали на 147 мов народів світу.

  • Особливістю української мови є те, що вона багата на зменшувальні форми. Зменшувально-пестливу форму має, як не дивно, навіть слово «вороги» – «вороженьки».

  • Найбільш уживаною літерою в українській абетці є літера «п»; на неї також починається найбільша кількість слів. Літера «ф» – найменш уживана.

  • Назви всіх дитинчат тварин в українській мові належать до середнього роду.

  • Сучасна українська мова нараховує приблизно 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються в цей час.

  • Найстарішою українською піснею, запис якої зберігся до наших днів, вважається пісня «Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?»

Метою нашої виховної години було поглиблення розуміння учнями ролі слова в житті суспільства. 

Здавалося, чого варте звичайне слово, на що воно здатне. Але, якщо поміркувати, згадати безліч історій з нашого життя та життя оточуючих, то можна дійти до певних висновків та міркувань. По-перше завжди потрібно обміркувати свої слова перед тим, як щось сказати. Своїми словами ми можемо ранити людину до глибини душі, інколи навіть більше ніж вчинками, а можемо лікувати людей, вивести з депресії, відчаю. Слово має великий вплив на людську підсвідомість.

Найголовніше, щоб ми не забули ті вічні заповіді наших попередників, про які народна мудрість говорить так...

ГОВОРИ МАЛО, СЛУХАЙ БАГАТО, А ДУМАЙ ЩЕ БІЛЬШЕ!

Немає коментарів:

Дописати коментар