пʼятниця, 25 лютого 2022 р.

22.02.2022 Ярмарка професій

 

22 лютого 2022 року учні нашого класу мали можливість ознайомитися з умовами вступу і перспективами навчання у Білоцерківському національному аграрному університеті та Смілянському технологічному фаховому коледжі

понеділок, 21 лютого 2022 р.

Представництво Європейського Союзу в Україні оголошує новий набір до Єврошкіл -2022

 

Представництво Європейського Союзу в Україні оголошує новий набір до Єврошкіл -2022 для школярів та студентів. Кінцева дата подачі заявок 18:00, 07 березня 2022.

 Вперше з 2022 року у Єврошколах зможуть взяти участь учні середніх шкіл, ліцеїв, гімназій, які здобувають середню освіту (9-11 класи).

Коли відбуватиметься навчання?

З 15 березня по 31 травня 2022

Скільки модулів заплановано?

В рамках кожної школи заплановано проведення 10 онлайн-модулів, які включатимуть:

1) лекцію або презентацію від дипломатів або експертів Представництва ЄС в Україні, провідних європейських або українських експертів, викладачів, практиків;

2) відкриті дискусії, творчі майстерні, дебати, ігри та інші інтерактивні заходи на платформах Zoom/Webex;

3) онлайн-тест.

Як стати учасником?

1. Заповнити анкету.

Посилання на анкету для школярів: https://bit.ly/3JyKBSq

Посилання на анкету для студентів: https://bit.ly/3HnBsKB

2. У разі успішного проходження конкурсу за анкетами необхідно пройти онлайн-тестування на платформі https://www.eustudydays.in.ua/

EU Study Days/Єврошколи - це проєкт Представництва Європейського Союзу в Україні, учасники якого мають змогу дізнатися більше про політику ЄС, відносини між Україною та ЄС та довідатися про цінності ЄС. У 2022 році учасники пройдуть 10 онлайн-модулів, що поєднують онлайн-лекції та інтерактивні навчальні формати. Дізнатися більше можна на сторінці Представництва Європейського Союзу в Україні.

Будемо раді бачити вас серед учасників Єврошкіл-2022!



Профорієнтаційна робота

Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії – це по суті вибір життєвого шляху, вибір долі. Від вибору професії до душі у великій мірі залежить задоволення людини своєю долею, її щастя.

21 лютого 2022 року учні 9,11 класів Кам'янського ліцею #1 мали можливість ознайомитися із умовами вступу та перспективами навчання у Черкаському професійному ліцеї.


Ми з вами - УКРАЇНЦІ! І наша рідна мова - УКРАЇНСЬКА

 До Міжнародного дня рідної мови учениця 11-А класу Сніжана Секрет написала поезію.



Вітаємо нашого переможця!

 19 лютого в м. Кропивницький відбувся відкритий чемпіонат Кіровоградської області зі змішаних єдиноборств ММА. В змаганнях взяли участь біля 250 спортсменів з різних областей України. Вихованці Кам’янської КДЮСШ (тренер Конверцев А.Г. та Галайда С.І. ) також взяли участь в цьому Чемпіонаті та вибороли призові місця.

Золото здобув учень нашого класу - Щекань Влад

Бажаємо ще більших перемог та здобутків!

18.02.2022 Урок Пам'яті

Пам'ять про захисника України, жителя села Лузанівка

Белима Микола Григорович
Сержант
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
03.12.1985 – 18.02.2015
Белима Микола Григорович – військовослужбовець 40-го окремого мотопіхотного батальйону 17-ї окремої танкової бригади Сухопутних військ Збройних Сил України, сержант.
Народився 3 грудня 1985 року в селі Лузанівка Кам’янського району Черкаської області. Закінчив загальноосвітню школу села Лузанівка.
Проходив строкову військову службу в лавах Збройних Сил України.
У 2014 році добровольцем вступив до 40-го батальйону територіальної оборони «Кривбас» (з листопада 2014 року – 40-й окремий мотопіхотний батальйон 17-ї окремої танкової бригади Сухопутних військ Збройних Сил України; військова частина 2603, місто Кривий Ріг Дніпропетровської області).
З 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. Учасник боїв за місто Дебальцеве Донецької області.
8 лютого 2015 року сержант Белима отримав поранення в голову у боях за місто Дебальцеве Донецької області. Пораненого військовослужбовця було доставлено до госпіталю, де він переніс кілька операцій. Лікарі боролися за життя сержанта Белими, проте їх зусилля виявилися марними. 18 лютого 2015 року військовослужбовець помер у госпіталі від отриманих поранень.
21 лютого 2015 року похований на кладовищі села Лузанівка Кам’янського району Черкаської області.
Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (04.06.2015; посмертно).
9 травня 2015 року в селі Лузанівка на фасаді будівлі загальноосвітньої школи (вулиця Центральна, 11), де навчався Микола Белима, йому відкрито меморіальну дошку. Його ім’ям названа вулиця села Лузанівка, на якій встановлена анотаційна дошка.

Вивчаємо стан обізнаності учнів нашого класу з безпеки у мережі Інтернет.

 Опитування від соціального педагога

8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.  

Ми провели дослідження, щоб вивчити стан обізнаності учнів нашого класу  з безпеки у мережі Інтернет. 

16.02.2022 ДЕНЬ ЄДНАННЯ УКРАЇНЦІВ!

 На виконання  Указу Президента України від 14.02.2022 N 53/2022 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства»  з метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість, сьогодні ми  провели тематичну  виховну годину.

Виступ президента України Володимира Зеленського:https://www.youtube.com/watch?v=Nju6ux18L5U&t=10s

11.02.2022 Тиждень безпечного інтернету

 Правила Інтернет-безпеки та Інтернет-етики

- Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу) без дозволу батьків.
- Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно.  Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.
-Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.
- Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.
- Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.
- Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.
- Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.
- Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.
-У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ - це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.
- Не надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.
- Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання - це сприймається як "спам", і звичайно засмучує користувачів мережі.
- Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!

 Учні також ереглянули відео з теми  
 https://www.youtube.com/watch?v=qo4IEWBT5b8

понеділок, 7 лютого 2022 р.

Відкритий чемпіонат Черкаської області з грепплінгу

 Вітаємо Щеканя Владислава!

06.02.2022 відбувся відкритий чемпіонат Черкаської області з грепплінгу.

Вітаємо нашого призера та бажаємо  подальших успіхів!

четвер, 3 лютого 2022 р.

02.02.2022 Виховна година "Захаренко Олександр Антонович- вчитель, директор школи, громадський діяч"

https://cdu.edu.ua/mij-universitet/portret-chnu/pochesni-profesory/zakharenko-oleksandr-antonovych.html

Сьогодні ми провели віртуальну виховну годину "Захаренко Олександр Антонович- вчитель, директор школи, громадський діяч"
Олександр Антонович Захаренко народився 2 лютого 1937 р. в м. Кам’янка Кам’янського району Черкаської області в сім’ї службовця. По закінченні фізико-математичного факультету Черкаського педагогічного інституту (1959) працював за призначенням у с. Сахнівка Корсунь-Шевченківського району Черкаської області.

31.01.2022 Інструкція з БЖ під час дистанційного навчання

 ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ РОБОТИ НА КОМП'ЮТЕРІ:

По-перше, протирайте клавіатуру та мишку раз на місяць спиртом.
По-друге, раз на рік, якщо ваша клавіатура це дозволяє, розберіть її та промийте з середини (теж спиртом).
По-третє, пилососьте клавіатуру спеціальними USB-приладами. Вони продаються в кожному комп’ютерному магазині і коштують недорого. Приділяєте увагу щілинам між клавішами – особливо це стосується власників ноутбуків.
По-четверте, щовечора, після завершення роботи з компютерною технікою, протирайте екран спеціальним розчином для очищення  ПК.
І, по-п’яте, МИЙТЕ РУКИ після кожного користування комп’ютера та в перервах, якщо ви працюєте із ним цілий день.
Необхідно дотримуватися таких правил, які дозволять вам зберегти здоров'я:
1. Розташування комп'ютера. Дисплей монітора треба розташовувати перпендикулярно до вікна, щоб світло не падало на екран і не світив в очі дитині. Дуже важливо, щоб висота знаходження дисплея відповідало зростанню дитини. Клавіатура повинна знаходитися на відстані 15-30 см від краю комп'ютерного стола. Необхідно дотримуватися відстань від ока до екрана, яке складає 50-70см. Не можна сидіти за комп'ютером в темряві, це стомлює очі.

2. Правильна поза. Сидячи за комп'ютером Ви повинні тримати пензля на рівні ліктів, а зап'ястя повинні знаходитися на опорній планці. Нахил голови вперед рекомендується не більше 20 °, спину повинен тримати прямо, а ноги повинні бути зігнуті в суглобах під прямим кутом.

3. Тривалість. Необхідно обмежити тривалість перебування  за монітором. Якщо тривалість безперервної роботи дорослої людини не повинна перевищувати 2:00 то для дітей і підлітків воно становить від 10 до 25 хв.
Уявити сучасну життя без комп'ютера не можна, а значить давайте дотримуватися правила користування ним. Для цього не давайте вашій дитині сидіти довгими годинами за комп'ютером, через кожні 10-15 хвилин необхідно зробити гімнастику для очей і займатися фізичними вправами.

31.01.2022 Порядок дій населення у разі евакуації. Порядок дій при загрозі терористичного акту.

 Згідно наказу ВОКМС від 25.01.2022 №24 та для інформаційно-роз’яснювальної роботи з  учнями,  їхніми батьками   щодо поведінки в разі виникнення ситуацій, які загрожують  безпеці та здоров’ю дітей, загрози  виникнення  терористичних  або диверсійних актів, а також у випадку виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів  ми ознайомились з інформацією, прикріпленою нижче.

http://kamschool1.ucoz.ua/Novunu/list_cherkaskoji_rda_pro_teror.projavi-2.pdf


31.01.2022 Правила пожежної безпеки у побуті. Правила поведінки на льоду. Увага! Ожеледиця!

 Згідно наказу по ВОКМС від 21.01.2022 N18 та наказу по ліцею від 24.01.2022 N09-г "Про попередження нещасних випадків у побуті" учні нашого класу ознайомились з інформацією.

Правила пожежної безпеки у побуті

Виховна година 25.01. 2022 Цей день в історії "Корсунь-Шевченківська битва"

 

https://www.youtube.com/watch?v=eg7seQZQvwI

21.01.2022 Виховна година "ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ"

 Історичний Український календар у січні містить кілька знаменних подій, пов’язаних з першою українською революцією ХХ століття.

В умовах протидії російській агресії важливо говорити не тільки про 24 серпня
1991 року – подію, яка стала логічним завершенням боротьби українців за
незалежність, а й про цілу низку історичних подій ХХ століття, що були
визначальними для українського державотворення. Серед них: 22 січня 1918 року –
проголошення IV Універсалом Української Центральної Ради незалежності Української
Народної Республіки; 22 січня 1919 року – проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР; 15
березня 1939 року – проголошення незалежності Карпатської України; 30 червня
1941 року – проголошення Акта відновлення української державності; 16 липня
1990 року – ухвалення Декларації про державний суверенітет України; 1 листопада
1918 року – день “Листопадового зриву”, українського повстання у Львові, за
результатами якого проголошено ЗУНР; 1 грудня 1991 року – Всеукраїнський
референдум на підтвердження Акта проголошення незалежності України.

Усі ці події засвідчують тривалий і непростий шлях
України до незалежності, цінності ідеї власної державності. Таким чином
найважливішою історичною датою є саме 22 січня (проголошення першої
незалежності у 1918 році та проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР), коли в Україні
відзначається День Соборності.


четвер, 13 січня 2022 р.

Екскурсія до музею Державної прикордонної служби України

 


05.01.2021 учні 11 класів  відвідали Головний центр підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота в селищі Оршанець Черкаського району.

   Цікаво та змістовно пройшла екскурсія центральним музеєм Державної прикордонної служби України, який розміщений у військовій частині.
   Учні ознайомилися з історією створення Української держави та зі становленням, життям і діяльністю Державної прикордонної служби України, що нерозривно пов'язані між собою. В музеї зберігаються документальні матеріали, окремі речі, зброя, багато спогадів, пов'язаних з охороною кордонів України з давніх часів до сьогодення. Розповідь була цікавою, змістовною та дала можливість усвідомити значимість вивчення історії України, бо той, хто не знає своєї історії, той не має майбутнього.

29.12.2021 Кришталева корона

 

В переддень Нового року в нашому ліцеї відбувся конкурс "Кришталева Корона". Секрет Сніжана, Обухова Альона, Калініна Іванна та Степаненко Наталія  представили наш клас. Наші красуні були найкращими!